Loader

... spracováva sa ...

Šťastný domov v paneláku

Šťastný domov v paneláku - sen alebo realita?

 

Obnova bytových domov zostáva ešte aj dnes pre mnohých vlastníkov bytov len nesplneným snom s množstvom nezhôd. Avšak sú aj takí, ktorí svojmu modernejšiemu bývaniu dali jednoznačne "zelenú".

Bytový dom  Smolenická 18 v  Petržalke je domom, kde je radosť bývať. Najskôr prešiel zateplením a obnovou bytového plášťa, potom rekonštrukciou  interiéru spoločných priestorov na prízemí, kde nechýba spoločenská miestnosť s kuchynkou, samozrejmosťou sa stali nové rozvody kanalizácie, vody, plynu, vzduchotechniky a nové výťahy.

Všetko nové, moderné, čisté, kde už pri vchádzaní do bytovky sa cítite ako doma. Rovnako úctyhodné je i upravené okolie bytovky, ktoré okoloidúci nemôžu prehliadnuť.

 

Lenže len zrekonštruovať bytový dom nestačí, ľudia potrebujú k životu aj prostredie, ktoré im umožní žiť a nielen prežívať. Potrebujú priestory, v ktorých chcú mať pocit šťastia, spokojnosti a bezpečnosti, mať fungujúce spoločné priestory, ktoré neberú súkromie a môžu sa v nich stretávať. A práve takouto atmosférou dýcha bytový dom v bratislavskej Petržalke.

Fascinovalo ma príkladné spolužitie ľudí, ktorí nemyslia len na seba, ale svojim konaním pozdvihujú kvalitu života v bezprostrednom okolí.

Ďakujem za príležitosť, spoznať jednu veľkú rodinu v bytovom dome, kde na dôstojnej úrovni a dobrých medziľudských vzťahoch dokážu žiť starší spolu s mladými rodinami . Presvedčila som sa o tom, že šťastný domov v bytovke nemusí byť iba snom.

Šťastný domov v paneláku

Galéria k akcii :